HexCom Fórum
Úpadek JailBreaku - Verze k tisku

+- HexCom Fórum (https://forum.hexcom.cz)
+-- Fórum: HexCom Gaming (https://forum.hexcom.cz/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Counter-Strike: Global Offensive (https://forum.hexcom.cz/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Fórum: Návrh na vylepšení (https://forum.hexcom.cz/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Téma: Úpadek JailBreaku (/showthread.php?tid=57)

Úpadek JailBreaku - Alfondra - 16/09/18

Zdravím,
určitě nejsem jediný, kdo jsi všiml, že aktivita napříč servery portálu Hex-Com klesá. Nechci tímto příspěvkem do nikoho rýpat ani nic podobného, právě naopak chci spojit hlavy dohromady a zkusit najít východisko.
Jelikož největší místo v mém srdci má Jailbreak a je i jedním z nejnavštěvovanějších serverů pod křídly Hex-Com budeme se bavit o něm.

Uvedení do problému:
Jailbreak servery patří napříč většinou portálů patří mezi nejoblíbenější a to ať na Global Offensive tak na stařičké 1.6. Když se podívám například ke spřízněnému portálu csko.cz všimneme si, že na všech 5 serverech je v době největší aktivity okolo 25-30 hráčů a v pozdních nebo naopak brzkých hodinách je to okolo 10. Tato informace poukazuje na to, že mód Jailbreak je stále velice žádaný a hraný. Problém je však v tom, že tyto informace pocházejí ze starého Counter Striku 1.6 a pro Global Offensive tudíž neplatí. Pokud si najdeme i jiné herní portály mající pod sebou herní servery pro Counter Strike shledáme se s podobným výsledkem a to, že Jailbreak je prostě stále in.

Řešení:
Nyní přichází na řadu zřejmě největší problém, v předchozím jsme zjistili, že Jailbreak je stále populární, je velice hraný a může to být jeden z důvodů proč se hráči stále drží CS 1.6. Důležité bude zjistit proč tomu tak je. Příčin může být mnoho. Hráči nemají dostatečně silný hardware, CS:GO nemá takové rozmanité možnosti módování, který je pro mód Jailbreak., hráči nechtějí opouštět komfortní zónu a nechtějí se pouštět do něčeho jiného, není jim sympatická komunita... Toto mohou být důvody proč Jailbreak na Hex-Comu není tak populární ale nemusejí být. Může to být jednoduše tím, že konkurence je silná, s tím by se však dalo něco dělat. A nyní přichází řada na nás všechny.

Zapojení komunity:
Pokud budeme brát v potaz, že zřejmě nejpravděpodobnější důvod malé návštěvnosti je konkurence můžeme se jakožto komunita zapojit.
Chtěl bych tímto vyzvat všechny fanoušky, hráče a kamarády ať už Hex-Comu nebo Jailbreaku (nebo obojí Smile) aby se zde pod příspěvek zapojili do diskuze a pomohli sepsat nápady, návrhy, novinky, stížnosti prostě vše co by mohlo Náš jailbreak opět nakopnout a dostat na vrchol.
Hráč s nickem Kutislav ve svém příspěvku narážel na rozeštvanou komunitu, což souhlasím, může být jedním ze základních problémů, přeci jen, nikdo nechce hrát na serveru, kde je nepřátelská atmosféra. To je ale věc, kterou máme v ruce My, hráči a staff team Hex-Comu. Pokud se komunita spojí za účelem zlepšit Jailbreak a dostat na něj více lidí, vytvoří tím unikátní skupinu lidí se stejným záměrem, minimálně jedním velkým společným zájmem a snahou něco zlepšit. Kromě zlepšení komunity musíme i vymyslet nějakou bombu, která přitáhne nové hráče a staré pardály na serveru udrží. Něco co kdejaká konkurence nemá, něco, že když se řekne jailbreak, tak se hráčům prostě vybaví Hex-Com. Věřím, že spojením sil dole pod příspěvkem na něco přijdeme.

Závěr:
Možná jsem jen bláhový snílek a jen se tu snažím o něco o co stejně nebude zájem, ale pevně věřím, že se zde na portále Hex-Com najdou opravdový srdcaři, kteří chtějí Jailbreaku vrátit jeho lesk a slávu.
Pevně také věřím, že se nám od týmu Hex-Com dostane podpory a především Kubad nám bude nápomocný při vymýšlení a pozdější realizaci schválených nápadů a kroků.

Děkuji, že jste příspěvek dočetli až sem a doufám, že se komunita opravdu zapojí a společně vymyslíme, jak na propagaci a inovaci serveru. Dále budu rád, pokud k návrhu připojíte i pochvalu nebo konstruktivní kritiku co příště ve příspěvcích zlepšit.

-Alfondra

RE: Úpadek JailBreaku - Haxedus - 16/09/18

Ahoj Alfondro, na servery samozřejmě nezanevřeme, natož na Jailbreak. Momentálně už tak dva týdny řeším nový hosting, kde bychom mohli tyto CS:GO servery hostovat. U Kotelny je to stále komplikované, stále nějaké technické potíže a jsme omezeni na tom, jak moc si můžeme servery přizpůsobit k obrazu svému. Stejně jako jsem již reagoval na Kutislavův příspěvek. Jakmile vyřídím alternativu za Kotelnu, tak se do toho pustíme co to jen jde.

Návrhům na zlepšení nebo cokoliv dalšího samozřejmě budeme já i Kubad otevřeni. Nicméně již mám(e) nějaké způsoby, jak potom server dostat mezi lidi a celkově zajistit nějakou aktivitu.

RE: Úpadek JailBreaku - DeathGhoul - 19/09/18

Plně s tebou souhlasím ale je tu i problém že někteří lidi prostě nemají dostatek času třeba já. Mám dost práce se školou a nerad bych aby jsem zavřel dveře škole je to pro mě důležité a hlavně je tu i rodina. Tu nejpevnější rodinu máme každý a nechceme o ni přijít takže se nedivím že někteří lidé z A-Teamu a naši nejvěrnější hráči nemají dostatek času na hraní. A hlavně je to i o hráčích jak se k sobě chovají a jak dodržují pravidla. Jako admin nemůžu být aktivní 24/7 to je nemožné. Takže můj závěr když se budeme všichni k sobě chovat slušně tak je možnost mít dostatek hráčů a skvělou komunitu.
Smile

S velkým pozdravem DeathGhoul.

RE: Úpadek JailBreaku - Kubad - 20/09/18

Zdravím, 

nemám moc rád slohovky tak jsem si ke čtení udělal asi 3 kafé ale to k tomu nepatří. 

Nejde do nekonečna vymýšlet co přidat na servery. 

Jak psal Haxedus jsme omezeni měl jsem v plánu přidat pár věcí jenže kotelna něco změnila a nemůžu se přihlásit k jedné věci nebudu vás zatěžovat s detaily. Také ty technické potíže prostě na serverech byly lagy a nemohl jsem s tím nic dělat. Až se vyřeší Hosting tak chci rozjet více serverů s mnohem lepší kvalitou protože tam nebude celá kotelna tak výkon bude TOP.

Také mám v plánu pár věcí až výjde třeba nové Avengers Obrázek#1

Také jsem měl pár řešení se školou teď budu nastupovat do nové práce ale určitě nechci pustit JailBreak.

A také jsme teď řešili watch ke kterému jsem taky dělal pár věcí a jsem celkem rád že jsme se toho zbavili.

Obrázek#1
Marvel Týden 
[Obrázek: 0wRV.png]

RE: Úpadek JailBreaku - exwowik - 14/10/18

Z vlastní zkušeností vim a těch zkušeností mám dosti. Tak když JB začínal tak tam byla nulová aktivita. po dvou tydnem se tam usadilo cca 5-7 hráčů, kteří kupodivu pořad hráli na serveru i když tam kolikrát nebylo co pořádně dělat na to jak tam bylo málo lidi, tak se to táhlo 2 měsíce než se to prostě nějak přehouplo a i přes výrazné nedostatky serveru tam začalo hrát čím dál více lidí až se to ustálilo na cca 18-25 lidí v aktivní době.

Co jsem si tak zjišťoval tak za to mohl převážně supr admin team a poté taky mapy, které prostě na ostatních serverech nebylo k vidění, bylo to něco nového co lidi lákalo a přitahovalo je to se vracet pořád dokolečka.

Ve výsledku bych řekl, že každý server má vždy za nějakou dobu období temna, kde lidi prostě nejsou a potom se musí příjít s něčím novým originální co pokud možno nikde není a čekat.

PS: Myslím si, že kdyby mistr Kubad se objevil o pár měsiců dříve kdy to tam zářilo tak by to zářilo až do dnes. :-)

RE: Úpadek JailBreaku - Kubad - 14/10/18

Tohle celkem potěší exwowik jako snažím se vymýšlet co přidat na servery atd jenže teď kvůli kotelně nemám přístup ke fastdownload takže nemůžu uploadovat nové mapy + modely atd.

udělal jsem pár pluginů přímo pro tento server které jsme nikde jinde neviděl nebo aspoň né tak rozsáhlé(vlastní achievement systém se statistikami , gang systém, dny s důvody proč je hráč ve vězení a vlastní plugin na volný den k pluginu hosties)

ohledně toho admin týmu asi tam pár věcí bude třeba doladit jenže prostě nemůžu tahat ze serveru moc adminů když tam ta aktivita není teď moc dobrá.

taky mě napadá promazat trochu banlist někteří admini už tu nejsou a byly s nimi konflikty jak ze strany hráčů tak někdy i adminů jenže to musím domluvit s Haxsem a on toho má taky hodně připravuje pár věci.

+ bych musel asi sehnat nějakého hl. admina nebo něco takového kdo bude dávat pozor na ty adminy a bude se mi za to zodpovídat protože já nemůžu hrát ten jailbreak pořád do kola hlavně když ho spravuju taky už mi to leze na hlavu Big Grin

RE: Úpadek JailBreaku - exwowik - 14/10/18

Až budeš mít potřebný přístup a vše co máš teď v "rukávu" nahraješ na server tak bude jen otázka času než se tam utvoří početnější komunita (Dokonce si myslím, že to nebude ani dlouho trvat).

Zrovna na JB není potřeba nějak velký admin team. Tam podstatě záleží jen na příštupu toho administrátora, jestli dokáže dělat správná rozhodnutí, znát pravidla do posledního detailu a dokázat je případně vysvětlit i méně chapajícím lidem.

Být tebou tak se sháněním Hl. Admina bych moc nespěchal, protože člověk bez zkušeností co naráz velkou moc bude ve výsledku akorát na obtíž.

Až tam všechno nahraješ tak se přijdu juknout jak to bude fungovat :-)